Ligová florbalistka Marta Horáčková

29.10.2019

Asi budete souhlasit s tvrzením, že nejčastěji nám přinášejí radost úspěšní sportovci, kteří dělali první krůčky na Jesenicku. Jsme drsný kraj, z nějž vede cesta na výsluní v čemkoli přes tvrdou práci.
Své o tom ví i rodačka sice z nedalekého Bruntálu, ale ke svému domovskému městu Jeseník se hrdě hlásící florbalistka Marta Horáčková, aktuálně ligová hráčka Olomouce. Holka, která přes jesenickou základku a pak nižší a vyšší gympl florbalově vyrostla právě v tělocvičnách jmenovaných škol. Začínala v chlapeckých týmech, což někdy nebylo jednoduché, ale zase to bylo přínosné pro rychlejší sportovní růst. Její tehdejší výkony zaujaly trenéry z FBK Jeseník, kam se dostala v kategorii starších žákyň. Svého času hrávala i za dvě věkové kategorie a někde tam se zformovalo její totální propadnutí hokejce a děrovanému míčku.
Snad i proto, že si tréninky i zápasy náramně užívala, dostala se na různé regionální výběry, což v roce 2016 vygradovalo v nabídku z extraligové Olomouce. O rok později následovala ligová premiéra v dresu FBS Olomouc. Udělejte si obrázek sami, Marta tři roky kombinovala studium v Jeseníku a florbal v Olomouci, takže cestu z Jeseníku-Olomouc a zpět zná dost dobře. V té době nakoukla i do juniorské reprezentace.
Minulou sezónu ji výrazně zbrzdilo zranění a to tak, že nastoupila jen v prvním a posledním zápase sezóny. Bohužel, v předsezónním turnaji si přivodila další zranění, takže rozjezd aktuální sezóny je opět poznamenán zdravím. Marta už trénuje a intenzívně pracuje na návratu na florbalovou palubovku v nejvyšší české soutěži.
Pozoruhodné je, kolik sportů už tahle mladá florbalistka stihla vyzkoušet. Nejsou jí cizí golf, běžky, lezení a i teď při vrcholovém florbalu se dokáže alespoň občas věnovat cyklistice, běhu, plavání, skialpám, lyžování..., nejnověji triatlon. Třeba letos si v Madridu zaběhla první půlmaraton a ve své kategorii juniorek skončila třetí. Jak to zvládá, když svůj čas dělí mezi školu, sporty, chození po horách, vysedávání v kavárnách u dobré kávy..., začala studovat na jazykovce v Olomouci + dálkově obor oční optik v Brně. Trvá snad její den déle než nám vyměřených 24 hodin? ;-) Moc se soustředí na rekonvalescenci, protože se chce zabydlet v extraligové Olomouci. To je pro ni nejbližší výzva.
Ale pozor všem, Marta Horáčková má v plánu návrat do Jeseníku. Jednou. No my se těšíme!

Foto (zdroj): archiv FBS Olomouc

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.