Lezci Mia Migalová a Jarda Ambroz druzí na mistrovství republiky

14.06.2024

2028 USA, 2032 Austrálie, ale klidně i 2036 kdovíkde. Takhle nějak může pracovat s tréninkovými deníky šéf jesenických horolezců David Migal, když plánuje kariéry svých mladých lezeckých nadějí. Kvalita jejich výsledků totiž dává vcelku zajímavé naděje na to, že by se někdo z nich mohl dostat na olympijské hry.

V kategorii šestnáctiletých (U16) se zástupcům jesenické horolezecké školy Mie Migalové a Jardovi Ambrozovi povedlo vybojovat dvě nesmírně cenné stříbrné příčky na Mistrovství ČR v lezení na obtížnost. Oba navíc prokázali pevné nervy, když se při finálové cestě dokázali posunout shodně z průběžné třetí, na konečnou druhou pozici. Zcela zaslouženě jim za to přistály pozvánky do reprezentace a z té, jak se říká, je na olympiádu blíž. Přeháníme, ale ne moc.

Mia předvádí na české scéně konstantně vysokou výkonnost, pramení z toho i její celkové vítězství v lezeckém Českém poháru. Sportovkyně promine, ale může to z ní v očích optimistických Jeseníčáků dělat adeptku na budoucí olympijskou placku ;-)

Pro úplnost výsledků doplníme, že rostoucí formu na MČR prokázala v našlapané kategorii U18 další jesenická lezkyně Adéla Vaňková. Proklouzla do finále a urvala v něm 8. příčku.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): ČHS - Petr Chodura a Horolezci Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.