Letní kapela vydala singl, brzo vyjde album

24.04.2022

Když byla k ledu uložena kapela Priessnitz, její charismatický frontman Jaromír Švejdík neměl důvod uzavřít svoji hudební dráhu. Pořád měl (a má) světu muzikou co říct. Klidně se mohl obklopit zkušenými pražskými hudebníky, ale on sáhnul po regionálních muzikantech.

A název Letní kapela by ve vás neměl evokovat něco sezónního či provizorního :-) To máme výtvarník Jaromír 99 zpěv, radní Jeseníku a freelancer Lukáš Morávek kytara, trubka, zpěv, všeuměl z Rejvízu Apostolos Tolin Joanidis kytara, dramaturg Tančírny Zdeněk Jurčík bicí, majitel tiskárny Petr Wazy Weiser basa a jediným nejesenickým členem je šumperský klávesák Vojta Šeliga.

Tak tahle Letní kapela v pátek vydala singl Na řece. Písnička je inspirována říčkou Vidnávkou a je předvojem před vydáním celého alba. To by u Indies mělo vyjít zhruba za měsíc, prvního června je v plánu křest v Praze. A pánové budou hrát na pódiích v Brně, Plzni, České Lípě, Příbrami, Veselí nad Lužnicí... a zdaleka nejen v létě, jak by napovídal název uskupení.

Foto (zdroj): Vojtěch Veškrna

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.