Lepší péče o seniory na Jesenicku

24.03.2019

Jasně, dneska je to všechno o technologiích, chytrých telefonech, čipech a čidlech a je fuška se v tom už jenom zorientovat. A určitě nemůžeme čekat, že to každý zvládne pochopit, natož to ovládat. Typickou skupinou jsou senioři, jimž prostě v některých věcech musíme pomáhat. Hlavně pokud jde o jejich zdraví a bezpečí.
Olomoucký kraj zapojuje Jesenicko do projektu Seniorská obálka, což je prostá, ale dobře fungující věc. Osaměle žijící důchodce do takové obálky vloží speciální kartu, kde například lékař záchranky nebo městský policista najdou informace o lécích, které daný senior bere, jakými nemocemi a alergiemi trpí, chybět nebudou kontakty na příbuzné ... Všechny tyhle údaje pak zasahujícím osobám usnadní práci a výrazně tak pomohou s ochranou zdraví.
Tohle je ukázková win-win-win situace, z níž profitují senior, jeho rodina i záchranné složky. Je to, doufáme, levné a má to zjevný užitek. Pochvala na Ministerstvo práce a sociálních věcí. Teenageři, nesmát se, vy jako senioři už budete mít pod kůži čip, vás se Seniorské obálky týkat nebudou ;-) 

Foto (zdroj): Radim Holiš

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.