Lenka Šmídová Allen nově českou konzulkou v Melbourne

06.10.2020

Až se někdy budete chystat na dovolenou či pracovní cestu do Austrálie, případně jste-li Čech/Češka u protinožců žijící, můžete na českém konzulátě v Melbourne mít vy z Jesenicka malé bezvýznamné plus ;-)
Totiž v polovině září byl v australském Melbourne znovuotevřen Honorární konzulát ČR, do jehož čela se postavila jesenická rodačka Lenka Šmídová Allen (na positivJE jsme o ní psali 18.9.2018). Pro člověka, který do Austrálie odešel dobrovolně a už mnoho let se zde věnuje pořádání folklorního festivalu slovanských národů VodaFest, je jmenování do této čestné funkce velkou poctou. Ona teď bude prvním kontaktem pro Čechy, kteří se ve státě Victoria ocitnou v nějakých problémech. Její důležitou agendou bude reprezentace Česka v oblasti obchodu a kultury, řešit však bude i běžné záležitosti typu cestovní doklady, úřední překlady, ověřování podpisů a tak podobně.
Ani na vteřinu nepochybujeme o tom, že je Lenka tou pravou osobou pro tuhle věc, svým vztahem k rodné zemi je pověstná i coby majitelka malého obchůdku s českými delikatesami Gourmet Czech. Lenka Šmídova Allen = Česko, to je ta největší kvalifikace na post u Ministerstva zahraničí ČR.
Přejeme téhle vystudované překladatelce, designérce interiérů, a taky mamince tří dětí, co nejmíň nestandardních situací a držíme palce, ať se jí podaří asistovat u mnoha českých úspěchů v ekonomické, společenské či kulturní oblasti. Austrálie je pro nás vzdálený kontinent, mít tam spřízněnou duši je fajn.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.