Léčebné procedury v Priessnitzových lázních

26.11.2022

My se sbíráme po náročném týdnu na positivJE FESTIVALU, máme chuť vypnout nebo aspoň trochu zrelaxovat. Na kopci nad Jeseníkem je jedno místo k tomu určené, nechte se námi zavést do Priessnitzových léčebných lázní, kde tak krásně pečují o tělo i mysl pacientů.

Lázně připravily čtyři videa, na nichž stručně a jasně prezentují nabízené procedury. Po jejich shlédnutí budete mít chuť si dát bylinkovou koupel nebo procházku v lese. A o to tady jde, znova vám připomenout, na jak skvělém místě žijete.

Priessnitzova pololázeň je klasika, která má moc zvýšit obranyschopnost těla po psychické i fyzické stránce, to se před zimou hodí.

Masáže patří k lázeňské péči tak nějak automaticky, v jesenických lázních vám pomohou od přetíženého pohybového aparátu včetně kloubů, uvolní napětí anebo prostě "jen" udělají dobře. Pacienti mohou vybírat od klasiky přes lávové kameny, reflexní masáže..., výkladní skříní je sloupková korekční a plovoucí technika.

Také vodoléčba má svá pravidla, kombinace teplé a studené vody zní o něco přívětivěji než klasické otužování. Ve vaně si můžete užít bylinky, aromatické oleje nebo sůl z Mrtvého moře. Při slovech lázeňského fyzioterapeuta Michala Kaliny se vám úplně bude chtít vyrazit na procházku k některému z mnoha pramenů.

Všichni známe Priessnitzův zábal, ale ono je toho k dispozici víc. U Priessnitzů pracují s parafínem, rašelinou, skořicí, syrovátkou nebo mořskými řasami.

Foto (zdroj): Priessnitzovy léčebné lázně

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.