Lázně v Lipové i v Jeseníku doléčují covid

02.02.2021

Když se ve vnitrozemí řekne Jeseník (okres, město), většině naskočí slovo lázně. A není divu, obě lázeňská zařízení se dost významně podílejí na pozitivním image Jesenicka v očích prakticky celé republiky. Stačí se podívat na facebookové profily dolnolipovských i jesenických lázní, kde najdete desítky děkovných vzkazů a pochvalných komentářů od jejich pacientů. Dobře se to čte.

Koneckonců Priessnitzovým léčebným lázním to vyneslo i velmi lichotivé hodnocení přímo od hostů Lázeňského domu Priessnitz, kteří mu na portále Spa.cz vyjádřili 88% spokojenost. Ve slovním hodnocení je to 'velmi dobré'.

Docela určitě půjde reputace lázní, jimž propůjčili jména Vincenz Priessnitz a Johann Schroth, ještě více nahoru, neboť obě lázeňská zařízení poskytují léčebné pobyty lidem, kteří prodělali těžší průběh nemoci covid-19. Tohle je opravdu téma, postcovidových pacientů, jejichž plícím by prospěl pobyt v našich klimatických lázních, nebude málo.

Hradit zdraví prospěšné pobyty v Jeseníkách či Lipové půjde prostřednictvím voucherů, v některých případech to mohou být i přímo zdravotní pojišťovny.

Je potřeba si uvědomit, že mnoho z těchto pacientů se v budoucnu může stát pravidelnými klienty, ona totiž konkurence na poli lázeňské péče není vůbec malá.

Posíláme srdíčko všem zaměstnancům lázní a přejeme pevné zdraví.

#jesenik #lipovalazne #laznejesenik #dolnilipova #klimatickelazne #covid #lecbapocovidu #jesenicko #johannschroth #vincenzpriessnitz #postcovid #lazenskapece

Foto (zdroj): Priessnitzovy léčebné lázně

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.