Lázně v Jeseníku i Lipové zažehávají motory

28.04.2020

Co si budeme nalhávat, asi všichni vnímáme narůstající nervozitu v podnikatelském sektoru a sledujeme, jak vláda přemýšlí, a hlavně koná ve věci postupného uvolňování pravidel. Jsme laici na epidemie a věci s tím související, a tak se zaměřujeme hlavně na prokazatelně dobré zprávy ;-)
Tou bezesporu je, že naše lázně začínají opět zvát pacienty, aby v pondělí 4.5. obnovily provoz. Sice mohou přijímat jen do léčebně-rehabilitační péče, ty tzv. křížkaře, jimž pobyt platí zdravotní pojišťovna, ale přijet mohou i samoplátci. Je nad slunce jasné, že tohle dílčí uvolnění je pro oboje místní lázně důležité. Je to regulérní restart byznysu, byť se mohou otevřít jen z 50 %. Konečně v Lipové a na Gräfenbergu mohou začít umazávat ztrátu, kterou si díky COVID-19 "vyrobily".
Priessnitzovy léčebné lázně postupně povolávají svých víc než 300 zaměstnanců a od pondělí 4. května začínají přijímat první hosty. Přes všechna 'ale' je to pro vedení lázní pozitivní signál.
To ve Schrothových léčebných lázních vládne samozřejmě taky spokojenost, že v pondělí začnou najíždět první pacienti, ovšem v Lipové mají ještě i jinou starost. Jak skloubit pohyb pacientů se stavebními pracemi, které i díky koronavirovým omezením nabraly na intenzitě. Lázně si staví nové parkoviště, opravují Zakladatelský dům (viz foto) a pustili se zde do parkových úprav. Ostatně právě proto, aby to hlavní zvládli před příjezdem prvních hostů, bylo na dnešek povoláno všech asi 60 zaměstnanců, kteří s modelováním parku a čištěním chodníků pomáhají. Tomu se říká teambuilding ;-)
Oběma zařízením přejeme co nejrychlejší návrat do normálního režimu, aby výpadek tržeb byl v rámci možností co možná nejnižší. Ostatně lázně v Lipové i Jeseníku mají velký význam pro cestovní ruch celého Jesenicka, jejich kondice se propisuje do celého okresu.

Foto (zdroj): archiv Schrothovy léčebné lázně

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.