Lázně opravují Priessnitzovo sanatorium

09.03.2020

Ten příměr nesedí úplně, ale zatímco lázeňské Karlovy Vary o rekonstrukci Hotelu Thermal léta mluví, lázeňský Jeseník se právě pustil do opravy svojí lázeňské dominanty Priessnitzova sanatoria. Ano, zaměstnance a návštěvníky jesenických lázní teď čekají minimálně dvě, spíše tři, složitější sezóny, díky rozsáhlým stavebním pracím, ale výsledek bude stát za to.
Vedení lázní naplánovalo a spustilo první etapu opravy sanatoria, jejíž náklady jsou odhadovány na 20 milionů korun. Za ně budova, přesněji řečeno její přední část, dostane novou střechu a fasádu. Na díle bude pracovat 6 firem, pro lázně a stavební dozor trošku výzva ;-) Provoz lázní bude omezen, nikoli zastaven, do konce června, léto už si pacienti budou užívat v tradičním klidu, na nějž jsou v rodišti Vincenze Priessnitze zvyklí. V obdobném režimu se v roce 2021 odehraje rekonstrukce zadní části budovy, třetí etapa ve 2022 pak doklepne celý stavební projekt.
Hlavní budova lázní zazáří novotou přespříští léto a uvidíte, jak pyšně budete k sanatoriu vodit svoje přátele a známé a jak se sami budete dmout pýchou, že tu žijete :-)
Nevíme, jestli to víte, Priessnitzovy léčebné lázně a.s. v loňské roce koupily zchátralé náchodské lázně v Bělovsi, takže si v příštích letech stavebních prací opravdu užijí.

Foto (zdroj): archiv Priessnitzovy léčebné lázně

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.