Lázně Jeseník v jiné roli

16.01.2019

Ať podnikáte v čemkoli, vždycky je dobré svůj byznys, přesněji řečeno příjmy, držet na více nohách, jak se říká. Protože existuje nějaká sezónnost, ekonomika má nějaké cykly, obliba něčeho může raketově vystřelit či dramaticky spadnout, je fajn být připravený.
Dobrým příkladem diverzifikace jsou Priessnitzovy léčebné lázně, o jejichž hlavním předmětu podnikání pochybujete jen stěží. Lázeňství. My za 'druhou podnikatelskou nohu' považujeme kongresovou turistiku a organizaci eventů, kterými se společnost zabývá. Aby ne, k dispozici mají potřebné zázemí - ubytovací kapacity, gastro provozy, velký kongresový sál, k tomu mnoho salónků, skvělý doprovodný program v podobě lázeňských procedur, a hlavně zkušený personál. To celé v nádherné horské scenérii.
Víte, že už 60. let jsou Lázně Jeseník hostitelem psychofarmakologického kongresu? Každý rok v lednu zaberou podstatnou část lázní psychologové, psychiatři, farmaceuti a další kapacity na léčbu duševních poruch. Letošní 61. ročník proběhne od 16. do 20. ledna, do Jeseníku se sjede přes 800 hostů! Tady účastníci najdou kvalitní zázemí pro odborné setkání jako takové, ale příležitostí pro lázně a město Jeseník je především to, že sem přijede několik stovek lidí, kteří se mohou stát budoucími návštěvníky lázní, Jeseníků, zdejších památek apod. To už pak je obchodní příležitost pro celý okres (ubytovatele, poskytovatele služeb, provozovatele turistických atraktivit), jen je potřeba se na to takhle dívat, a tak se prezentovat. Proč by Jesenicko nemohlo aspirovat na více podobných akcí? Vedle psychofarmakologické konference je to třeba Rallye Rejvíz, Závod míru, několik mezinárodních hudebních festivalů ... pořadatelství tady umíme.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.