Láďa Krobot bojuje o dres prvoligové Mladé Boleslavi

08.07.2020

Jak se do profesionálního sportovce pustí zdravotní potíže, je to nebezpečný komplikátor kariéry. A když to potká fotbalistu v klíčovém období přechodu z dorostenecké do mužské kategorie, může to slibnou budoucnost docela ohrozit.
Z takové kapitoly se právě vyhrabává původem jesenický útočník Ladislav Krobot (19 let), který před pěti lety upoutal pozornost svým přestupem z FK Jeseník do Slavie Praha. Za těch pět let se toho tolik stalo. Zrovna když se chystal obléknout reprezentační dres U17, si zlomil ruku a na tři měsíce se vyřadil z boje o sešívaný dres. Po uzdravení šel sbírat ostruhy do třetiligového Vyšehradu, což zpětně nehodnotí jako úplně vydařené angažmá, leč i tohle přináší život fotbalisty. Vrátil se do Edenu, zkoušel to za její dospělácké Béčko, avšak přišlo další zranění - vyhřezlá plotýnka a další půl rok bez kopaček. To už Ladíkovi přestávala na Slávce kvést pšenka. Přece jen, tlak v aktuálně nejlepším týmu ligy je enormní. Naštěstí se zrodilo hostování v Mladé Boleslavi, ze jejíž devatenáctku dal ve třech zápasech pět gólů, což zarezonovalo i u trenéra A-týmu Jozefa Webera, který si ho pak vytáhl do pokoronavirové přípravy. Ve čtyřech přátelských duelech vsítil 3 góly, takže premiérová nominace na zápas v nejvyšší české fotbalové soutěži ho prakticky nemohla minout. Ne proti Slavii, kde mu klauzule k hostování hrát neumožnila, ale proti Viktorii Plzeň už Ladislav Krobot jako další jesenický odchovanec zasáhl. Určitě škoda, že z toho byl debakl 1:7. Ale ten individuální úspěch, ke kterému se za notné asistence svého táty Ladislava staršího a podpory celé rodiny dopracoval, už mu nikdo nikdy neodpáře.
A všechno to nabralo správný směr, hrál proti Zlínu, Liberci, Sigmě a Karviné. Ačkoli teď ho krátkodobě uzemnilo svalové zranění, které ho už v této sezóně zřejmě na trávník nepustí, je veliká šance, že tenhle talentovaný a pracovitý kluk se v lize natrvalo usadí a dost možná to bude v Mladé Boleslavi, protože ta se Slavií intenzívně vyjednává o překlopení hostování v přestup. Láďa by o to velmi stál. V týmu se mu líbí, chce se v něm zabudovat a pokusit se o návrat do české reprezentace, kde před sebou pořád má dvě kategorie (U20, U21), o něž se má smysl prát.
Máme obrovský respekt před sportovci, kteří dosáhnout úspěchů na této úrovni a shodli jsme se s Ladíkem, že Jesenicko má třeba v postavě Honzy Malysy někoho, kdo by s tímhle mohl pár místním talentům pomoci. To si přejeme a přejeme si, aby byl Láďa Krobot zdravý a mohl prodat veškeré fotbalové umění, které v sobě má.

Foto (zdroj): archiv FK Mladá Boleslav

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.