Kyle Bairnsfather bere za svůj borůvkový likér ocenění Regionální potravina

09.11.2021

Se to pěkně sešlo, přísun dobrých zpráv o lokálních výrobcích nebere konce. Je to znamení, že přibývá zákazníků ochotných si za kvalitu připlatit a akceptovat nezbytné obíhání malých obchůdků na úkor pohodlného nákupu v supermarketu.

Novou visačku k fialovému zvonku 'Jeseníky - originální produkt' bude moci nejméně po dobu čtyř let přidávat sympatický Kyle Bairnsfather na láhve svého úspěšného likéru z horských borůvek 'BLU'. Stává se tak díky úspěchu na vyhlašování krajské soutěže místních výrobců, v níž se hledají kvalitní potraviny a nápoje. Zástupci vyhlašovatele objevili i domašovskou likérku a udělili jejímu 30% alkoholu z borůvek prestižní značku 'Regionální potravina'. To by mělo zvednou prodeje.

Když se člověk ohlédne za tím, co se Kylovi za ty roky tvrdé práce povedlo v Domašově vybudovat, neměl by být překvapený, že tohle vyznamenání přišlo.

Možná dosud nevíte, že na výrobu 1 litru likéru je potřeba 400 mililitrů jesenických borůvek. To už dává tušit, o jak poctivý nápoj tady jde. Nechcete si sedmičku pořídit?

A nechcete si pořídit a pořizovat taky Tvaroh Keprník, protože za něj dostalo ZD Jeseník titul 'Výrobek OK'?

Foto (zdroj): Bairnsfather Distilery, Olomoucký kraj, Regionální potravina

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.