Kvartet jesenických strojařů se ukázal věhlasným firmám

02.04.2023

Až půjdou studenti jesenické průmyslovky Filip Vaníček, Petr Jančov, František Huf a Robin Němec na první pohovor do zaměstnání, budou mít oproti ostatním uchazečům náskok. Pokud si do profesního životopisu napíší účast na soutěži konstruktérů ve strojírenství.

Studenti strojírenských oborů z devíti středních škol Olomouckého a Moravskoslezského kraje se utkali v používání profesionálních strojírenských programů AutoCAD, AutoCAD Mechanical, Autodesk Inventor a SolidWorks. Reprezentování eMka se čtyřlístku kluků vydařilo. Největšího úspěchu dosáhl Filip, když v kategorii 2D kreslení získal stříbro. Petr ve stejné disciplíně obsadil 9. příčku. 3D kreslení v podání Franty pro SPŠ Jeseník znamenalo osmou pozici, na patnáctce pak skončil Robin Němec. Skvělý Filipův výsledek komentoval Milan Mikulenka ze SPŠ Jeseník takto: "Úspěch je to o to větší, protože se jedná o žáka nástavbového studia, kteří se kreslení v grafických programech věnují pouze dva roky oproti dennímu studiu, kde se v CAD programech vzdělávají čtyři roky.".

Ta výhoda u pohovoru nebude jenom o diplomu ze soutěže. Bude i o tom, že přímo v komisi hodnotící studenty byli zástupci významných strojírenských firem, a ty se klidně (a rády) stanou zaměstnavateli soutěžících strojařů. Posuďte sami - Honeywell Aerospace, Meopta - optika, Miele, Sigma… 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies