Kulturista Pavek Kostorek zlatý v Rakousku a už ladí svaly na Mistrovství světa

10.10.2023

Rozumíme, že kulturistika je pro někoho kontroverzní sport, na němž odrazuje někdy až nepřirozená velikost svalů. Ať se řadíte k fanouškům či nefanouškům svalnatých těl, nemůžete jejich nositelům upřít železnou vůli, s jakou musí soutěžní verzi kulturistiky provozovat. Nenapadá nás jiný sport, u něhož jsou dobré výsledky tak zásadně odvislé od hodin v posilovně a od hodin za plotnou. To, když si sportovec chystá proteinové bomby, pod čímž si klidně i x týdnů v kuse představujte hlavně dietní verzi kuřecích prsou s rýží. Kulturistika je holt životní styl.

Platí to pro mikulovického borce Pavla Kostorka, který má budíček ve 4.20, aby si stihl před šichtou střihnout první trénink. Druhý ho čeká odpoledne po práci. Celé to prokládá právě tím kuřecím, a to si v závodním období "vylepšuje" brutálním odvodněním, aby byly svaly patřičně vysekané.

Že to po kulturisticku dělá dobře, si potvrdil o víkendu, když v Rakousku na Austria Cupu získal ve své kategorii jako historický první Čech zlatou medaili. V celkovém pořadí napříč váhovými kategoriemi obsadil cenné stříbro.

Tímhle super výsledkem se dostal do českého reprezentačního týmu, který se v listopadu vydá na Mistroství světa asociace WFF. Pro úřadujícího vicemistra Evropy půjde jednoznačně o kariérní vrchol. Případný top výsledek by mu mohl otevřít dveře k profesionálům. Byť sám Pavel říká, že si vůbec není jist, jestli by do toho šel. Už teď ho kulturistika stojí hodně peněz, mezi profíky by byly náklady o řád vyšší.

Letos bude v kategorii Sportovec roku okresu Jeseník nabito ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.