Která obec Jesenicka má nejlepší knihovnici

02.05.2021

Jsou jedním ze symbolů vzdělanosti venkova, jsou rozhodně jeho kulturním středobodem, jsou vedeny srdcaři, bez nichž by zanikly nebo minimálně strádaly a neplnily svou roli. Řeč je o malých obecních knihovnách, které půjčují knihy, vedou děti ke čtení, pořádají besedy a veřejné akce, spolupracují se školami... V čase digitalizace a onlajnizace jsou důkazem toho, že svět je ještě pořád normální.

O přínosu knih vás nemusíme přesvědčovat, olomoucká Vědecká knihovna to taky ví, a hledá největší osobnosti z knihoven Olomouckého kraje. My to chápeme jako poděkování za jejich prospěšnou práci, kdy mnohé venkovské knihovny hledaly způsoby, jak k vám doručit knížky i v době nejpřísnějších protipandemických opatření.

Pozor, knihovna dnes nemusí znamenat jen obligátní půjčovnu, vše záleží na formátu a velikosti. Své police s knížkami najdete v Městské knihovně Rudolfa Zubera Javorník, Obecní knihovně Bělá pod Pradědem, Místní knihovně Stará Červená Voda, Obecní knihovně Písečná, Městské knihovně Lipová-lázně, Obecní knihovně Velké Kunětice, Místní knihovně Černá Voda, Místní knihovně Hradec-Nová Ves, Obecní knihovně Velká Kraš, Místní knihovně Bernartice, Obecní knihovně Skorošice, Obecní knihovně Kobylá nad Vidnávkou, Městské knihovně Žulová, Obecní knihovně Vlčice, Městské knihovně Zlaté Hory, Místní knihovně Mikulovice, Obecní knihovně Uhelná, Obecní knihovně Vápenná, Městské knihovně Vidnava, Místní knihovně Bílá Voda, obecní knihovně Česká Ves a samozřejmě Knihovně Vincenze Priessnitze.

I vy můžete do pátého ročníku soutěže Nejlepší venkovský knihovník Olomouckého kraje 2021 nominovat, vše potřebné najdete na tomto linku, čas máte do 30. května.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.