Krkonoše uhněte, Jeseníky jedou e-cyklistickou první ligu

14.08.2021

Taky ještě na kole šlapeme za své, ale rozvoj elektrokol máme za hotovou věc. Pro cestovní ruch se to stává, vlastně už se to stalo podobně nezbytnou věcí, jako wi-fi na pokoji hotelu. Jeseníky jsou dnes asi nejlíp pokryté hory nabíjecími stanicemi elektrokol v zemi, a to je důstojný důkaz toho, že se profilují jako hory ideální pro aktivní lidi a sportovce.

Uživatelé elektrických kol už tady najdou na 50 dobíjecích stanic, což jim pohodlně umožňuje pohybovat se naprosto všemi směry, třeba i po cyklostezkách mimo ty nejvyhlášenější trasy. Tím vlastně dochází ke kýženému efektu rozptýlení návštěvníků hor na více míst. A to si dovolujeme připomenout, že nabíječky rozeseté také kolem našich obydlí jsou tu i pro vás a my vidíme, jak mezi vámi přibývá těch, co sedlají kolo s elektrickou dopomocí. Nebojte, pro nás nejste mopedisté ;-)

Nabíječky jsou zakresleny v Mapách.cz, vybavíme vás alespoň pár tipy, kde zaručeně doplníte energii svému železnému oři. Na Paprsku dáte šťávu kolu a sobě borůvkové knedlíky s hanušovickým pivem, z parkoviště za Yesenkou skočíte do Smetanových sadů nebo Vodní tvrze, co dělat během nabíjení ve Zlatorudných mlýnech je jasné, v lipovských lázních si třeba může projít, co všechno je tam nově opraveno, nabíjení na Červenohorském sedle může být poslední zastávkou před výšlapem na Švýcárnu, na Rejvízu taky budete vědět, co si s volnými minutami počít, v jesenických lázních smočíte nohy v balneu a tak dále.

K dobru celé elektrifikace musíme přičíst fakt, že naše pohoří vede přes tři Kraje, a to je dojednání čehokoli společného vždycky trochu složitější. V tomto směru se ale daří, díky Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu drží náš region prst na tepu současné cyklistiky.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.