kreativJE: Poctivé řemeslo Šimona Šimíka, to je značka Manopu

24.08.2021

Moc jsme se těšili, až při představovačce jedenáctky kreativců z chystaného katalogu DESIGN kreativJE dojde řada na Šimona Šimíka, pro nás ultimátní symbol zručného Jesenicka.

Ani jeho příběh se nerodil přímočaře, musel jít po maturitě do světa a cestovat, aby se něčemu naučil, aby něco zažil, no a aby si uvědomil, že jeho rodný kraj může být taky jeho adresou. A věřte, že kdo se na Jesenicko vrací ze světa, lépe si hlídá, aby tady dělal na něčem, co bude ladit s jeho představami o naplněném životě.

Tak se zrodil také příběh značky Manopu, do níž Šimon celým svým srdcem (v jeho případě i silou ručního stehu) vpisuje krásu a poctivost Jesenicka, když pracuje na svých kožených výrobcích. Ty vznikají v jeho dílně v podhůří Jeseníků, kde si původně nemyslel, že půjde realizovat svoje vize.

A ono jo, a navíc hodně intenzívně, jeho šikovnost a podnikavost ho dostává na stránky našeho katalogu, s nímž hodláme začít přepisovat roli a postavení kreativních lidí v tomhle regionu. Sázíme na soběstačnost Jesenicka, což by mělo stát ponejvíc právě na malých živnostnících dělajících poctivé řemeslo.

V Manopu jde o kůži, počítejte s nekompromisně ruční výrobou opasků, peněženek, pouzder, kabelek... Přijďte se na to podívat 18. září do Kina Pohoda, budeme křtít publikaci DESIGN kreativJE.

Foto (zdroj): Manopu

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.