kreativJE: Petra Joanidu a její maminky budují v Jeseníku love brand

10.09.2021

Podle podnikatelské cesty Petry Joanidu by šlo do kamene vytesat definici toho, co to jsou ty kreativní průmysly, o nichž tady nejmíň jednou týdně mluvíme. Mám nápad, zkouším si tím přivydělávat, ono se to rozbíhá, nabírám první zaměstnance, na obratech je to první milion... a hle, jsem v katalogu největších kreativců Jesenicka.

Teď nevíme, potřebuje někdo ze čtenářů positivJE vysvětlit, co Petřina firma Doke vlastně dělá? Řekneme ručně vyrábí čepice a čelenky a není to kompletní sortiment, jen pokrývky hlavy stály u zrodu příběhu, na jehož "konci" je v hlavní sezóně práce pro padesátku žen. Ten model je na cenu ministerstva práce, pokud tamní úředníky zajímá, jak nechat přivydělat maminy na rodičovské dovolené.

Jednoho překvapí, jak profesionálně musíte vést i takhle malou firmu (Petra promine), v porovnání s globálními oděvními značkami, že vlastně to plánování barev, vymýšlení designů a předzásobení materiály je stejně důležité, ať šijete 100 čepic nebo 3 kontejnery módy denně.

Nezapomínejte, že lidi mají tyhle poctivé story rádi, a tak nakupují, doporučují, fotí se, chlubí se... a i my se musíme pochlubit, že Petra Joanidu a její Doke má své místo mezi kreativní smetánkou Jesenicka - katalogu DESIGN kreativJE.

Neskutečně nás baví tyhle podnikatelské formáty a moc rádi dáme prostor dalším, přijďte se seznámit na křest (18.9.)

Foto (zdroj): Doke, Ilona Kraváková

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.