kreativJE: Multimediální chameleon Marek Kačor

12.08.2021

Otevíráme internetové stránky jesenických subjektů, namátkou Technické služby Jeseník, Střední průmyslová škola Jeseník, Ondřejovická strojírna, město Jeseník, Zahrada 2000, Jeseníky.cz, Priessnitzovy léčebné lázně, MAS Jesenicko..., všechny tyhle weby mají rukopis jesenického webdesignéra Marka Kačora. A webové prezentace jsou pouze jednou z disciplín, byť stále asi tou nejviditelnější. Když někdo v regionu poptává web a nespokojí se s nějakým krabicovým řešením, ani nemá peníze na profesionální agenturu, velmi pravděpodobně osloví Marka.

On se tedy se svým Voltage Multimedia Studio nebrání prakticky ničemu, kde je kamera, foťák nebo počítač. Máme rádi tyhle střelce, co se nebojí jít do nových věcí. Však právě on si vloni tak dobře poradil s náročným živým přenosem positivJE FESTIVALU, kdy jsme streamovali přes 8 hodin. Letos se snad potkáme fyzicky v kině, přijdete?

Marek Kačor má práci s technologiemi v krvi, mluví o fascinaci počítačem už v dětství, a tak je pro něj živení se kreativní tvorbou webů, natáčením a střihem videí, focením a postprodukcí fotek vlastně práce snů, to přejeme každému z vás.

A my jsme ho právě proto zařadili do katalogu největších kreativců Jesenicka a doufáme, že i v jeho přítomnosti jej v sobotu 18. září polijeme sektem (knihu, ne Marka) na důkaz nové éry, nebo řekněme větší pozornosti, kterou jako positivJE, jako Inovační centrum Olomouckého kraje, chceme kreativním průmyslům dát, protože tam spadá hromada řemesel a profesí, jimiž se dá na Jesenicku velmi dobře živit. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.