kreativJE: Dřevěný Pišlik produktem nadšenců kolem Václava Kvapila

01.09.2021

Není náhoda, že zrovna 1. září čtete o Pišlikovi, vlastně už ikonické dřevěné postavičce, která z truhlářské dílny v Nové Červené Vodě vyráží do celého světa, kde pomáhá dětem s jejich fantazií, jak to ode dneška dělají tisíce učitelek a učitelů.

To, co už přes devět let předvádí autorské designové studio poskládané kolem učitele, provozovatele penzionu, chovatele koz a táty čtyř dětí Václava Kvapila, je ta nejvyšší liga v práci se dřevem. Proto pišlický svět nechybí v katalogu DESIGN kreativJE, s nímž už brzy zavítáme do tiskárny.

Dneska na pišlickém e-shopu najdete přes padesát položek a všechny mají jedno společné - jsou 100% dřevěné bez laků a barev, prošly si 3D vizualizací pomocí obyčejné tužky a podobně jako Lego je u nich jisté, že neskončí v koši, protože hračky Pišlik se dědí.

Budiž tohle důkazem, že i z Jesenicka můžete dělat světovou věc, všechna ta autíčka, letadla, lodičky, rakety a traktory míří z více než poloviny na export. Ale aby se tohle povedlo, potřebujete v týmu mít nejen šikovné řezbáře, vy potřebujete výtvarníka, fotografa, grafika, obchodníka..., abyste s tím vašim nápadem prorazili.

Kdo si to chcete poslechnout autenticky z první ruky, přijďte v sobotu 18. září odpoledne (15-18 hod.) do jesenického kina, Vašek Kvapil vám prozradí, jak na to. A poví vám to dalších 10 kreativců, co se vešli do prvního vydání publikace DESIGN kreativJE, kterou připravujeme s Univerzitou Palackého.

Foto (zdroj): Lucie Kopcová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.