Krátký, ale náročný výlet z České Vsi

12.04.2020

Jesenické návraty - projekt představující ve video vizitkách turistické výlety zavítal na naši stranu Jeseníků, aby zmapoval jednu z dosti zásadních tras, kterou jde v okolí Jeseníku absolvovat.
Kamera si za doprovodu českoveského starosty Petra Mudry vybrala nejkratší, a taky nejvýživnější cestu na Čertovy kameny a Zlatý chlum. Tři kilometry po modré nahoru (od obecního úřadu), tři kilometry po modré dolů. Výlet jde krásně prodloužit například o Rejvíz či Křížový vrch.
Turistická značka je trochu ukryta, vyráží v České Vsi od kamenného mostu u zrcadla mezi domy prudce do kopce. Jestli si chcete povídat, naplánujte si jinou túru, anebo vydržte nemluvit až k Zapomenutému pramenu, kde si odpočinete a pokecáte. Na Čertových kamenech musí následovat obhlídka skal, to je jasné. Můžete lehký oběd a pivko v chatě, případně se hecnete na poslední kilák a na rozhlednu to dáte najednou, s občerstvením až na vrcholu. To má svoje kouzlo, opéct špekáček a kochat se z rozhledny výhledy do dálek na hřebeny Jeseníků, do Polska, do České Vsi...
Krátkou video upoutávku od Jesenických návratů shlédněte níže, ta vás zdravě namotivuje ;-) Samozřejmě s rouškami anebo až po uvolnění pravidel.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.