Krajský rozpočet na 2020 počítá s okresem Jeseník

02.01.2020

Když jsme na začátku roku, pojďme chvíli mluvit o penězích, a to penězích krajských, které do okresu Jeseník přitékají.
Olomoucký kraj na sklonku roku schválil svůj rozpočet, jehož výdaje jsou téměř 6 miliard korun. O malý kousek převyšují příjmy, ty pokryje přebytek z loňského roku. Každopádně na investice je naplánováno skoro 1,2 miliardy, nepochybně se mnoho milionů dostane i na Jesenicko, obce a města, už vyplňujte šeky ;-)
Více krajských peněz půjde na dopravní obslužnost - zhruba 1,4 miliardy, polepší si také sociální oblast, včetně platů zejména pracovníků v domovech pro seniory. Opět se počítá s miliony na opravy vozovek nebo modernizaci zdravotnických zařízení a ruce určitě natáhnou zdejší střední školy. Krajští zastupitelé v rozpočtu schválili 25% nárůst peněz na dotační projekty, bude alokováno asi 630 milionů Kč.
V positivJE budeme sledovat konkrétní projekty, už teď je avizováno např. 18 milionů na cyklostezky. Taky bude pokračovat podpora regionálních potravin a farmářů. Asi 9 milionů poslouží na bezpečnější přechody pro chodce a 3,5 mil. na výstavbu či úpravy dopravních hřišť. Budeme vám přinášet podrobnosti.

Foto (zdroj): ŠJů

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.