Krajské investice pro Jesenicko i přes škrty beze změn

28.12.2020

Nejen firemní i státní, krajské a obecní finance schytávají ránu za ránou, jak nejede česká ekonomika na plný výkon, stát vybírá méně peněz na daních, a tím méně peněz posílá do regionů. A Olomoucký kraj je pro Jesenicko významný přerozdělovač.
Hejtmanství sestavilo rozpočet, v němž se muselo popasovat s propadem daňových příjmů asi o 800 milionů pro letošek a nejméně 500 milionů pro příští rok. Znamenalo to hodně škrtání a hledání úspor, nicméně ta zásadní zpráva je, že investice by měly být dotčeny spíše jen minimálně.
Do krajského zastupitelstva, kde má Jesenicko 8 poslanců, jde rozpočet ponížený o provozní náklady ve výši 150 milionů, ovšem investice a finanční podpora projektů v okrese Jeseník proběhne co nejblíže k původním plánům, kraj se chce ještě intenzívněji zaměřit na čerpání peněz z Evropské unie. Je fajn, že radní chápou, jak důležité dokáží být pro ekonomický růst regionu právě investice.
Kdo si potrpíte na čísla tak vězte, že v Olomouci spočítaly krajské výdaje na 6 miliard, příjmy na 5,9 miliard.
Přejeme olomouckému hejtmanství šťastnou ruku při škrtání.

#jesenik #jesenicko #okresjesenik #olkraj #olomouckykraj #krajskyrozpocet #penizeprojesenicko #investicenajesenicku #rozvojregionu #krajskeinvestice #kraj #region #okres #penize #prerozdelovani #rozpocet2021

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.