Krajské finance pro fotbal na Jesenicku

29.07.2020

Tohle se vám bude líbit. Fotbalová asociace ČR se u vás možná netěší úplné oblibě, snad kvůli těm různým kauzám, zřejmě ale i tady platí, že na nižších úrovních fotbalového hnutí je to lepší, protože jsou v tom zapojeni srdcaři a regionální nadšenci do kopané.
Olomoucký krajský fotbalový svaz v posledních letech dobře hospodaří, a tak se rozhodl poskytnou podporu tomuhle pořád ještě nejmasovějšímu sportu na Jesenicku, aby funkcionářům zkoušeným covidovými opatřeními ubral alespoň jednu vrásku. Vzal jeden a ¼ milionu uspořených peněz a rozdělil je mezi 83 fotbalových klubů Olomouckého kraje, kde se hraje fotbal od 1.B třídy až po krajský přebor, a to v mužské věkové kategorii. Pro každý tým to činilo 15 tisíc korun, přičemž peníze šlo použít buď na nákup sportovních potřeb, branky anebo trávníkové hnojivo.
V okrese Jeseník tuhle podmínku splnilo 6 oddílů a s krajskou pomocí naložily následovně: sportovní potřeby putují do Žulové, Bernartic, Jeseníku a České Vsi, branky do Mikulovic a výživu pro trávník si zvolila Písečná. Nižší soutěže se rozbíhají 8. srpna, tak uvidíme, s jakou formou se představí obdarované kluby ;-)
Kvalita jesenického fotbalu asi stoupne na ceně, budeme mít tři prvoligáče, tak musíme popřát i místním klubům, ať jim to v nové sezóně vyhrává a brzo dodají další talenty.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.