Krajské ceny pro obecní a městské weby

21.05.2020

Tištěná média sice přestávají být hlavním nositelem informací, i když obecní zpravodaje a věstníky mají své pravidelné čtenářstvo, komunikační pozornost měst a obcí je už dlouho upřena také k internetu. No, některé obce tak tak dávají web, natož mít profil na sociálních sítích ;-) Snad jako motivace pro ty méně progresivní, a taky jako pochvala pro ty pokrokovější, existuje celorepubliková soutěž Zlatý erb. Ta vyhlašuje nejlepší webové prezentace obcí a měst, a taky hledá a vyzdvihuje zajímavé elektronické služby naplňující význam termínu 'smart city'.
Právě byly vyhlášeny výsledky krajského kola, jehož vítězové automaticky postupují do celostátního finále. Za okres Jeseník se letos do soutěže se svým webem přihlásili Lipová, Jeseník a Zlaté Hory, leč se nezadařilo. Připomínáme, že vloni brala stříbro mezi obcemi právě Lipová. Porota si ale všimla a bronzem ocenila internetový projekt Jesenické prameny https://www.jesenickeprameny.cz, který vážně skvělým způsobem představuje prameny a drobné památky v okolí města Jeseník. Skoro se divíme, že tento počin nevyhrál. Ne, sranda. Holt byli lepší, třeba Mohelnice uspěla s databází sociálních služeb a Šumperk s e-fakturou na poplatky občanů. Tak co, Jeseníčku, naprogramuješ taky něco user friendly ;-)
Jasně, že kvůli Zlatému erbu žádná obec webové stránky nekoncipuje, ale budiž jim tato soutěž impulsem, protože zejména s mladou generací to jinak, než přes moderní technologie nepůjde.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.