Krajské Ceny cestovního ruchu 2023 získaly Jeskyně Na Špičáku a lázeňský golf

11.10.2023

Cestovní ruch na Jesenicku vnímáme ve dvou úhlech. Tím prvním je turismus, jaký sem přivádí návštěvníky dneska prakticky z celého světa. Tím druhým je turistická infrastruktura, která je k dispozici i nám místním. Spíše ta druhá dimenze nás zajímá o něco víc, my jsme tu zkrátka pro Jeseník ;-) A v krajských Cenách cestovního ruchu 2023 zabodovaly dvě atraktivity, jež právě splňují to výše zmíněné – slouží i lidem zde žijícím.

V kategorii Novinka cestovního ruchu si bronzovou medaili připsal nedávno otevřený adventure golf v areálu Priessnitzových léčebných lázních. Osmnáctijamkové hřiště připomínající hybrid klasického golfu a minigolfu najdete v areálu za hlavním budovou lázní.

V zajímavé kategorii Nejlepší místo bez bariér uspěly Jeskyně Na Špičáku, když mezi pěti finalisty obsadily třetí místo. Jejich 220 metrů dlouhou návštěvní trasu krasovým podzemím si mohou vychutnat i pohybově limitovaní turisté, domorodce nevyjímaje.

Ač je nám momentálně blíž zima a s ní spojené sněhové radovánky, jeskyně i golf by ještě letos šlo stihnout. A až napadne sníh, můžete otestovat okruh Pohádka na Paprsku, který získal zlato v kategorii Nejoblíbenější běžkařská trasa, nebo Jesenickou magistrálu s bronzem z Cen kraje.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies