Krajská sonda do byznysu v okrese Jeseník

29.11.2019

Jako není to úplný výčet soukromého sektoru okresu Jeseník, ale určitě jde o koncentrát, trošku best of firem, které na Jesenicku dávají práci v součtu stovkám lidí.
Olomoucký kraj každoročně vydává publikaci mapující významné společnosti kraje, podle očekávání jich do ní z našeho regionu několik proniklo. Některé jsou významnými zaměstnavateli, jiné mají velmi zajímavý produkt anebo třeba vynikají v inovacích. Pojďme se podívat detailněji na zástupce okresu.
Nemůže chybět nejúspěšnější rodinná firma Fenix Trading. Mikulovicky Plastkon, taky rodinný podnik, jde nahoru díky designově vydařeným produktům. Ve Zlatých Horách sídlí Česko-slezská výrobní, největší zaměstnavatel okresu. Pak je to zástup firem působících v oborech strojírenství a kovovýroby, takže například Ondřejovická strojírna, Řetězárna, EUROHARD a SEMACO. Stavebnictví reprezentuje TopTeramo z Vápenné. Jediným zástupcem regionu v zemědělství/ potravinářství je v katalogu ZD Jeseník, to jsou ti s tím výborným sýrem Běla.
Nejsou to překvapivá jména, ve většině případů jde o lídry nebo důležité hráče ve svých oborech. A to se do adresáře hodně zajímavých firem nedostalo, třeba příště.
Publikaci mapující podnikatelský sektor Olomouckého kraje najdete tady

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.