Krajská podpora technického vzdělávání

28.08.2018

Chceme-li být součástí čtvrté průmyslové revoluce, musí na nové trendy automatizace a digitalizace reagovat v prvé řadě české školství.
Z tohoto pohledu je pozitivní zprávou rozhodnutí Krajského úřadu v Olomouci, podporovat formou stipendií studenty technických oborů. V Jeseníku působí střední škola stavební a strojní a její maturitní obory připravují lidi, kteří by se na Jesenicku měli stát lídry v zavádění moderních trendů a inovací ve zdejších podnicích. Je nezbytné jim ve škole vytvořit podmínky k tomu, aby se dostali k potřebným znalostem ať už formou výuky, projektů, odborných praxí, či studijních stáží. Studijní stipendia pak mohou být dobrou motivací těm, kteří dané obory studují. Zdá se, že vedení kraje si tohle uvědomuje, a kromě oněch stipendií do těchto technických škol investuje, třeba formou modernizace odborných učeben.
Náš region, v němž strojírenství a stavebnictví zaměstnávají velké množství lidí, bude muset reagovat na tzv. Průmysl 4.0, neboť ten přináší na trh práce naprosto novou situaci - zanikají nekvalifikovaná pracovní místa, mizí těžká práce, kterou nahrazují roboti atd. Pojďme se připravovat.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.