Krajská podpora sportu na Jesenicku

28.09.2019

Možná pokud jste fotbalová Sparta Praha, netýká se vás to, ale všechny ostatní oddíly a kluby zřejmě nikdy neřeknou "Máme na činnost peněz dost.". Vlastně je to pro většinu z nich každoroční rutina, obeslat všemožné poskytovatele dotací, natáhnout ruku k městu/obci, požádat o finanční dary sponzory a případně vybrat část peněz mezi členy klubu. Zraky sportovců okresu Jeseník se upírají i směr Olomouc, k vedení Kraje. Ten každoročně vypisuje dotace pro sport.
Letos se štěstí v podobě peněz usmálo na 9 subjektů z Jesenicka věnujících se sportování dětí a mládeže, na něž zejména směřuje krajská pomoc. Vesměs jde o finanční příspěvek na provoz oddílu, mezi podpořenými jsou Dynamo Javorník, Ski Řetězárna Jeseník, FC Tatran Supíkovice, FK Jeseník, Taneční centrum Yesdance Jeseník, Karate klub Jeseník, SK Řetězárna Česká Ves, Šachový klub Jeseník a Klub sportovního tance Jeseník.
Výše zmíněné sporty si sáhly na část ze čtyřech milionů Olomouckým krajem vyčleněných korun, a i díky nim bude příprava dětí o něco kvalitnější.
Rodiče, je konec září, na plno se rozbíhají sportovní kroužky, zeptejte se svých dětí, do kterého by chtěly chodit.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies