Kraj ocenil jesenické hrdiny

11.02.2020

Zejména hasiči si v uplynulých dvou dnech díky orkánu Sabine máknuli, nicméně v pohotovosti byl celý integrovaný záchranný systém. Noc z neděle na pondělí a pak celé pondělí nám znovu připomněly obsah slova 'hrdina'.
Pokud se objektivně podíváte na profese hasič, policista, zdravotník, na to, co je jejich denním chlebem a jaké situace mohou ve své pracovní době řešit, nemůžete jinak než mít pro jejich práci totální uznání. A co teprve když přijde mimořádná událost, ohromí vás jejich profesionalita a připravenost nasadit vlastní život pro druhého. Tohle jsou ti opravdoví hrdinové a vědí to i na Olomouckém kraji, kde v pátek předali ocenění lidem, jimž se jinak dovoláte na čísle 112.
Vyznamenání si převzala jednotka hasičů z Jeseníku, která vloni při výjezdu k odstraňování následků vichřice zachránila život seniorovi. Petr Fišer, Martin Surových, Milan Smatana a Marek Hauke předvedli přímo v terénu ukázkovou práci s defibrilátorem i správný postup srdeční masáže. Bravo chlapi!
Mezi další vyznamenané osoby patřili policisté z Přerova, statečně si počínal jejich kolega z Prostějova. Jenom díky profesionálnímu přístupu policisty Petra Tesárka si dnešních dnů užívá dvouletá holčička. Vloni v červnu sedmnáctiměsíčnímu batoleti selhaly životní funkce, které prostějovský nadstrážmistr dokázal znovu obnovit. Dlouholetí pracovníci zdravotnické záchranné služby Miroslava Hlisnikovská, Jan Smolka a Jarmila Šimková obdrželi medaili hejtmana za Zásluhy o bezpečnost. Dalšími oceněnými se stali příslušníci celního úřadu Jana Hrazdirová, Marcela Mintělová, Petr Kovář a Martin Pros.
Víme, že záchranáři, policisté a hasiči zachránili mnohem více lidských životů, uchránili milionové majetky a zdaleka ne všechny jejich úspěšné zásahy byly oceněny. Tihle borci jsou s tím srozuměni, nedělají to pro metály, dělají to pro nás - je to jejich džob.  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.