Kraj a sportovci Jesenicka

22.02.2020

Ještě se chceme obrazem a slovem vrátit k nedávno skončené Olympiádě dětí a mládeže, kde spolu v zimních sportech soupeřily reprezentace jednotlivých krajů. Jak víte, Jesenicko mělo na olympiádě 20 sportovců. A dva z nich - Bára Macurová (stříbro, bronz) a Tomáš Cenek (2x bronz), svěřenci Fenix Ski Teamu Jeseník, svými čtyřmi medailemi výrazně přispěli k celkem pěti cenným kovům, které Olomoucký kraj vybojoval.
Jelikož kraj patří k důležitým partnerům sportu na Jesenicku, musíme ocenit pozornost, jíž se dvěma našim medailistům dostalo přijetím v kanceláři pana hejtmana Oklešťka. Ten mimo jiné připomněl, že právě Olomoucký kraj bude v roce 2021 hostit letní variantu Olympiády dětí a mládeže.
A když už je řeč o podpoře sportu ze strany kraje. Jeho peníze pochopitelně nezvládnou financovat chod sportovních klubů zcela, ale nějaké peníze z Olomouce na Jesenicko přitékají. Jsou určeny na sportovní činnost a letos se jich dočkaly například fotbalisté Mikulovic, Jeseníku, Javorníku, Žulové, Lipové, České Vsi, Bernartic, Zlatých Hor, Vidnavy a Staré Červené Vody, přilepšili si i jeseničtí florbalisté, basketbalisté, rafťáci, bikrosáci, cyklisté, karatisté, šachisté...
Všem sportovcům hájícím dres Jesenicka přejeme spousty sportovních úspěchů, s některými z vás se uvidíme ve středu na vyhlášení sportovce okresu ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.