Kostkovy koloběžky na Rejvíze

11.04.2019

Znáte Marka Kostku? Kdo teď googlíte, najdete nějakého Kostku coby starostu Hanušovic. Jenže vy hledáte Kostku koloběžkáře. Ha, bingo, je to tentýž. Tenhle Marek Kostka se se svým 'Kostkovým gangem' nespokojil s tím, že v Potůčníku u Hanušovic vyrábí něco, co je synonymem pro koloběžkaření, tahle cool firma chce po jistém ovládnutí sportovně-rekreačně-městsky-společenském způsobu pohybu po Zemi udat další směr.
Tentokrát cílí na profesionální sporty, kam chce koloběžky zabudovat do regulérní přípravy sportovců ve "všech" disciplínách. I z tohoto důvodů právě tento týden Koloběžky Kostka pořádají v chatě Férovka na Rejvíze mezinárodní kemp pro trenéry a zástupce klubů a svazů, na nějž se do Jeseníků sjelo na 20 lidí z Německa, Rakouska, Itálie, Ruska ... Ti všichni v rámci přednášek od významných odborníků na tréninkové metody, fyzioterapii, výživu apod. uslyší, jaké benefity mohou mít sportovci z využití koloběžek k tréninku, rehabilitaci či kompenzaci. Samozřejmostí je, že v okolí Rejvízu nejezdí desítky kilometrů, takže reklama na Jeseníky jako hrom. Mimochodem za tímhle eventem stojí zdejší rodák Petr Neugebauer, který Marku Kostkovi (tč. na městském úřadě v Holbově) už pár let kryje záda.
Z našeho pohledu další důkaz, že Marek Kostka je hybatelem koloběžkového byznysu a do určité míry platí, že když si jeho lidé řeknou, že koloběžky budou náčiním vrcholových sportovců, tak si buďte jisti, že toho nejspíše dosáhnou. Jako se jim to povedlo u českých běžkařů a zřejmě podaří u českých biatlonistů. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.