Koruna Jesenicka

24.07.2019

Jestli máte rádi výzvy, mohlo by vás to chytnout. Tedy pokud se rádi touláte po Jeseníkách pěšky nebo na kole. Máme pro vás zajímavý tip, jak dokonale zažít naše hory, udělat dost pro svoje zdraví, a ještě za to dostat odměnu - korunu krále Jeseníků.
Vrchařská koruna Jesenicka je letos restartovaný projekt spočívající v úkolu pokořit 20 vrcholů druhých nejvyšších hor České republiky. Není to žádný jednorázový závod, i když ti nejúspěšnější držitelé koruny to zvládají v pár dnech, vy na to máte čas až do 30. listopadu, klidně tempem jeden výlet = jeden vrchol. Jediné, co se po vás chce, je zvolit si způsob, tj. jestli vrcholy dobudete po svých anebo na kole, některé vrcholy totiž nejsou identické pro obě varianty. Tohle nám přijde jako dobrá motivace na léto a podzim, nenásilně ale poctivě prolezete zdejší hory, určitě někam půjdete poprvé. Při výstupech zažijete mnoho legrace a našlapete desítky kilometrů v překrásné přírodě. V pohorkách se můžete těšit například na Annenský vrch, Zlatý chlum, Lesní bar, Borůvkovou horu ... a samozřejmě Praděd. V sedle kola se poženete na Obří skály, vysílač Smrk, rozhlednu na Kraličáku, Rumunský pramen a taky na ten Praděd.
Jde o netradiční propagaci Jesenicka rozprostírající účastníky po turistických cílech celého regionu, jak se o to aktuálně snaží taky Jeseníky - sdružení cestovního ruchu.
Tak přemýšlejte a určitě napište vy, kteří do toho jdete, máte naši podporu.

Foto (zdroj): Marcin Szala

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.