Koronavir asi pomůže soupisce Czech Tour i Závodu míru

07.05.2020

Ano, je to trochu předčasná radost, protože do konce léta se toho může směrem k pořádání velkých sportovních akcí hodně změnit, pro Jesenicko se tu ale na srpen a září rýsuje solidní cyklistická podívaná.
Že se Olomoucký kraj s kopcovitými Jeseníky v silničářském světě zapsal jako skvělá destinace, je patrné z hodnocení týmů, které sem každoročně na Czech Tour a Závod míru U23 přijíždějí. A oceňuje to i mezinárodní cyklistická federace UCI. Pořadatelům v čele s ostříleným Jaroslavem Vašíčkem se podařilo kromě stabilní podpory Olomouckého kraje ulovit ještě jednu významnou posilu. Profesionální cyklista Leopold König, co má zdejší kopce jako hlavní tréninkové území, kývnul na nabídku dělat oběma závodům ředitele. Pro teď, když oficiálně přerušil kariéru. A právě jeho osobnost a znalost profi pelotonu a world tour týmů, by měla pomoci udělat ze závodu, který bude termínově skoro nejostřejším otvírákem sezóny, úžasnou přípravu na Tour de France 2020. Ta má v plánu odstartovat 29. srpna, tedy tři týdny po předpokládaném uskutečnění Czech Tour (6.-9. srpna). Vždy dobře naložený pan Vašíček avizuje zvýšený zájem světových týmů, de facto potvrzeni jsou Bora hansgrohe, CCC, Jumbo-Visma, Mitchelton-Scott a Sunweb, taktéž druhodivizní Alpecin-Fenix Petra Vakoče a hvězdného Mathieua Van der Poela. Leo König diskutuje i se svým bývalým zaměstnavatelem, družstvem Ineos (dříve Sky), který by mohl do jesenických kopců klidně vyslat některou ze svých hvězd. Vždyť Chris Froom ohlásil útok na další výhru na Tour, proč by se nemohl rozjíždět okolo Dlouhých strání ;-)
Víme, pro necyklisty to není bůhví jak zajímavá zpráva, ale věřte, že uspořádání tohoto závodu, plus Závodu míru U23 (3.-6.9.), jsou pro Olomoucký kraj včetně samotného Jesenicka, kterými oba závody procházejí, opravdu skvělou reklamou. Domníváme se, že to jsou nejprestižnější sportovní události v regionu a bylo by skvělé, kdyby mohly proběhnout.

Foto (zdroj): archiv Czech Tour

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies