Koloběžky Kostka testovány v lázních Jeseník

30.08.2020

Je to vzorová synergie, tohle pilotní testování vlivu sportu na zdraví dětí. Ehm, že má vliv pozitivní, asi všichni víme, tohle testování je ale sofistikovanější a vedle Priessnitzových léčebných lázní je do něj zapojen nedaleký výrobce top koloběžek z Potůčníku - firma Kostka koloběžky.
Jak jsou do toho zapojeny lázně, které v Jeseníku léčí dýchací problémy a slabší imunitu u dětí, začínáme se víc než o sportu bavit o léčebné proceduře. Malí pacienti ve věku 6 až 12 let po lázeňských stezkách koloběží 3x týdně, ale nejen tak, systémem "levá, levá, pravá, pravá...", ale pěkně za doprovodu fyzioterapeuta. Protože tohle je studie, výsledky z ní ukáží, jestli a jak tento pohyb pomáhá zlepšovat jejich kondici.
Lázně, jako účastník projektu, si od něj slibují pozitivní výsledky, jež rozšíří seznam důvodů, pro které sem děcka na léčení jezdí. Jestli jste se někdy dostali alespoň k pár děkovným vzkazům zejména maminek z Ostravska či Karvinska, moc by vám imponovalo, jak jesenické lázně milují, protože pobyt v nich jejich potomkům tolik svědčí.

Foto (zdroj): Kostka Koloběžky

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.