Koloběžky Kostka pro tělocvik na eMku

16.08.2019

Zdejší školy budují laboratoře, jazykové učebny a kupují počítače do speciálních IT tříd, aby byly 'cool' a je to super, ovšem následovat trendy i v těch méně zásadních předmětech, to už není tak lehké. Na sklonku minulého školního roku se to ale povedlo střední odborné škole Jeseník (eMku). Tentokrát to v dobrém slova smyslu odskákal tělocvik. Že mají studenti stavební a strojní průmyslovky hned vedle moderní sportovní halu, je věc známa, aktuálně vedení školy dotáhlo do zdárného konce i pořízení deseti koloběžek.
Dvě mouchy jednou ranou - studenti získávají zajímavé sportovní náčiní v tělesné výchově, jež bude sloužit i zaměstnancům školy a případně hostům ubytovaných na eMku, za druhé jde o praktickou propagaci regionální firmy - světoznámou společnost Kostka koloběžky z Potůčníku.
Milé na tom je, že pořizovací náklady okolo 70tis. korun byly ze 100 % kryty sponzorskými dary a dary rodičů samotných studentů. Tomu se říká zájem o vlastní děti.
Chvála každému zvýšení kvality školství na Jesenicku, hodilo by se tady mlaďochy podržet i na střední škole, ať rodný kraj dostanou co nejhlouběji do srdce ;-)

Foto (zdroj): archiv Kostka Koloběžky

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.