Knižní thriller z Jesenicka od Františka Čecha

14.09.2018

Nažehlení pražští právníci i realita zapadlých vesnic Jesenicka, to je podtitul knížky, která vyjde ve středu 19. září. To 'zapadlých' si autor mohl odpustit ;-) Ale mi to odpustíme jemu, neboť spisovatelem, který se o knižní novinku 'Divoký obchod' (nakladatelství Host) postaral, je zdejší rodák František Čech a ten zná místní reálie.
František je vystudovaný právník žijící v Praze, kde provozuje vlastní advokátní kancelář a tahle kniha je jeho prozaickým debutem. Ten z něj dělá píšícího právníka, tak uvidíme, co v budoucnu převáží, jestli písmenka nebo paragrafy.
Anotace díla vypadá zajímavě, čtenáře zavede na Jesenicko, kde se podstatná část napínavého příběhu odehrává. Úspěšný pražský advokát Cihlář zvyklý na honosné kanceláře se ocitá na Jesenicku. Zde dokončuje významný obchod, který však zkomplikuje záhadný požár, smrt venkovského pobudy a nepřipojená solární elektrárna.
Ve čtvrtek 4. říjná proběhne ve Zdravé kavárně křest knihy, kde jí budete moci zakoupit, ale hlavně si ji nechat Františkem podepsat, čímž kniha získá na budoucí hodnotě.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.