Když se klukovský sen stane realitou

11.05.2018

Tenhle region nabízí podmínky pro mnoho sportů a v některých z nich už to sportovci dotáhli hodně daleko. Na olympiádu, k různým světovým a evropským titulům, k české špičce, či nejvyšší soutěži... oproti nim to motosport, konkrétně třeba silniční motocykly, mají o dost složitější. Díky zimě relativně krátká sezóna, absence okruhu a tak. Přesto, když zapátráte v historii, anebo se kouknete kolem, motoristický sport je na Jesenicku rozhodně aktivní.
Skvělým příkladem je závodník René Horák z Písečné, který náš okres reprezentuje na četných závodech po celé republice. Neúnavně objíždí závody v rámci Mistrovství ČR, startujte na různých legendárních podnicích a nemá problém zajíždět ve svých kategoriích 250ccm a twin (Čtete správně, René jezdí se dvěma motorkami. Ne naráz!) pódiová umístění, zcela bez problémů do TOP10. V letošní sezóně má jeho tým AMK RD Lipová v plánu devět závodů, tři už jsou odjety a podle výsledků forma je.
PositivJE prostě dělá radost vědomí, že někdo se soustředěnou pracovitostí a odhodláním prosadí na národní úroveň z místa, kde motorky nemají zázemí autodromu v Brně či Mostě. René, ať to lítá a hlavně bezpečně! 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.