Když privátní sektor souzní s městem

04.11.2019

Vzorový příklad, jak může vypadat zapojení místního byznysu do chodu města tak, aby z toho profitovali občané, je společný projekt Města Jeseník a technologické společnosti Oscar Senior. Tu založil jesenický Tomáš Posker a ač jeho hlavní podnikatelský fokus směřuje do světa, našel si čas i na menší projekt se svým rodným městem.
Jde o kvalitativní posun již fungujícího Senior Taxi, které doposud provozovaly pro Jeseník technické služby. Nově se do přepravy penzistů může zapojit každá taxislužba či samostatný taxikář, když si nainstalují upravenou miniverzi aplikace Oscar Senior a dají se k dispozici jesenickým seniorům.
Pro ty se z hlediska uživatelského pohledu nic nemění, dál objednávají telefonicky. Ve skutečnosti však dojde ke zvýšení počtu taxíků nabízejících zvýhodněný tarif, prodlouží se provozní doba Senior Taxi a odpadne nutnost objednávat si jízdu den předem. A protože jde o službu 21. století, zákazníci si budou moci vybrat svého oblíbeného řidiče.
Co je na tom pozoruhodného z našeho pohledu nejvíc? Město Jeseník doručuje svým občanům vylepšený produkt a privátní Oscar Senior vyvinul službu, která bude zajímat další města. Takže tu máme win-win situaci, kdy obě strany společně přispívají k tomu, aby byl Jeseník lepším místem pro život.
Třeba je to malá věc jen pro úzkou skupinu lidí, ale třeba je to skvělá inspirace pro regionální firmy také mající produkt s potenciálem vylepšit Jesenicko. Jestli někdo máte něco do placu, náměty posílejte na positivje@positivje.cz.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.