Kde všude čtou positivJE

15.03.2023

Naším revírem je jednoznačně Jesenicko a územní příslušnost k bývalému okresu si poměrně úzkostlivě střežíme. Pro potřeby prezentace positivJE na konferenci Ministerstva pro místní rozvoj, jsme si sáhli pro data o našich čtenářích, fanoušcích a sledujících a vlastně jsme trochu zaváhali, jsme-li ještě to "regionální médium".

Jistě nepřekvapí, že nejvíce uživatelů na Facebooku máme z Jeseníku, ovšem na druhém místě je Praha, třetím Brno následované Olomoucí, až pak se řadí další města a obce regionu - Javorník, Zlaté Hory, Česká Ves, pod kterou se vklínila Ostrava stíhaná Mikulovicemi a Lipovou-lázně. Když půjdeme na úroveň států, drtivě vévodí fanoušci z České republiky. Za ně se řadí Slovensko, Velká Británie, Německo, USA, Polsko, Kanada, Rakousko, Řecko a Švýcarsko.

Pohled na strukturu návštěvníků webovek positivJE je podobný, jen čtenářů z Prahy není o moc méně než čtenářů-lokálů z Jesenicka. A za nimi s odstupem Brno, Olomouc, Ostrava, ale v TOP 10 je například americký Utah! ;-) A v jakých zemích hltají pozitivní zprávy z Jesenicka? Za dominujícím Českem jsou to Spojené státy americké, Německo, Irsko, Slovensko, Švédsko, Velká Británie, Rakousku a Kanada.

Samozřejmě tušíme a jsme tomu rádi, že podstatná část přespolních čtenářů je ve skutečnosti původem z Jesenicka a svůj rodný kraj prostě sleduje. Ale víme taky o příznivcích positivJE, kteří na Jesenicko žádnou speciální vazbu nemají. To je pro nás super zpráva. A zpráva je to super pro naše zprávy, že se dostávají i široko daleko za hranice Jesenicka, a to je to pozitivní image, které chceme šířit.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.