Kde na Jesenicku legálně na ovoce zdarma

03.09.2019

Určitě někdo z vás sbírá ovoce na kvas, který pak v pálenici promění třeba v kvalitní slivovici, ale více vás bude sušičů ovoce na křížaly, trhačů ovoce na džemy a sirupy, sběratele bylinek... Pro ty z vás, kteří nemají vlastní zahradu anebo sad, máme skvělou pomůcku, kde se dovíte o zdarma dostupném ovoci v okrese Jeseník.
Na spoustě míst po regionu jsou opuštěné ovocné stromy podél cest či ve volné přírodě, jejichž úroda každoročně shnije na zemi. Co kdybyste se na to podívali? Projekt 'Na ovoce' https://na-ovoce.cz/web/ vám na webu i v mobilní aplikaci ukáže místa, kam se můžete vypravit s košem. Zároveň máte možnost takové lokality sami do mapy zanášet a pomoci tak svým "sousedům".
A kam že se máte vypravit dle aktuálních informací? Do Horních Hoštic na šípky, hloh, jeřabiny, hrušky a ostružiny, nad Javorník na ostružiny, do Žulové na ořechy a švestky a do Jeseníku (na Kalvodovu ul.) na jablka. Míst bude určitě přibývat sledujte mapku, a hlavně sbírejte a trhejte, než napadne první sníh :-o

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.