Katka, co má 2 mateřské školy v Londýně

08.01.2019

O dloooouhé cestě za snem je příběh jesenicke rodačky Kateřiny Goodbody (za svobodna Jochcové), která kvůli jeho naplnění musela mnohokrát vystoupit ze své komfortní zóny.
Po vystudování střední školy v Jeseníku (již neexistující oděvní obor) si Kateřina uvědomila, že bez pořádné znalosti cizího jazyka, v jejím případě angličtiny, asi žádnou velkou díru do světa neudělá. Chtěla to změnit, proto se v únoru 2000 ocitla se Student Agency v Anglii. V začátcích zde pracovala jako au-pair, i když ona sama to nazývá více uklízečkou a až později se cítila být chůvou. Každopádně při péči o malé Angličany si uvědomila, že by ji práce s dětmi bavila. V tom období potkala svého budoucího manžela, se kterým si své ano řekla na jesenické radnici.
Do Spojeného království se vrátila už jako Mrs. Goodbody a našla si práci asistentky ve školce. Po dvou týdnech v novém zaměstnání svému muži oznámila, že (jednou) bude mít vlastní mateřskou školu. A vydala se na trnitou cestu. Nejprve se musela vypracovat na post zástupkyně ředitele, pak ve Velké Británii vystudovat střední i vysokou školu zaměřenou na pedagogiku. Během kombinování zaměstnání se studiem si Katka pořídila děti, s nimi založila domácí miniškolku a až pak se dopracovala k tomu, koupit se svojí obchodní partnerkou v roce 2015 první 'nursery school' Oaktree (po našem mateřskou školu), ve 2017 pak přidala druhou s názvem 345 Nursery. Obě školky jsou v Londýně, jsou plné šťastných dětí, a i Kateřina je šťastná, protože se po mnoha náročných, leč zábavných letech dopracovala ke splnění mise - provozování vlastní školky. Je z ní cítit spokojenost, ale s náročností na sebe samu dodává: "Naše dvě školky šlapou hezky, ale my se nikdy nesmíme zastavit, a hlavně nesmíme usnout na vavřínech. Je důležité umět si přiznat vlastní chyby, znát svoje nedostatky, ty odstraňovat, neustále se zlepšovat, učit se...". Svatá pravda, přitakáváme do Spojeného království. Kdyby vás někoho zajímalo srovnání britského a českého mateřského školství, potkejte se s Katkou, ve svém milovaném Jesenicku tráví každé léto.
Všimli jste si, že většina úspěšných lidí se dostala tam, kde je, díky ochotě opustit pohodlí, překročit vlastní stín, riskovat jistotu, učit se novým věcem ... Co vy, máte to v sobě taky tak?

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.