Kateřina Tučková bere za román Bílá Voda cenu za výjimečný literární počin a chystá vydaní s ilustracemi Jaromíra 99

22.04.2023

Přesně tohle jako starosta malé obce na konci (nebo začátku) Česka, podle toho, kde stojíte, chcete, pokud vám trochu záleží na jejím zviditelnění :-) Nehnete brvou a o vaší Bílé Vodě se dovídají tisíce a tisíce lidí. Pořád, už druhý rok a ještě několik let to potrvá.

Kritiky kladně přijímaný a čtenáři vřele hodnocený stejnojmenný román Bílá Voda z pera Kateřiny Tučkové je bestseller a aktuálně jeden z nejlepších reklamních nosičů, jaký si starosta Miroslav Kocián může přát. Kniha se od svého loňského vydání dočkala i audio verze, kde hlasy postavám propůjčily např. Vanda Hybnerová, Libuše Švormová, Pavla Tomicová nebo Oldřich Vlach. A od včerejška by měla být na pultech i 'economy' brožovaná verze knihy. Hlavně se ale v květnu knižní fajnšmejkři a lokální patrioti dočkají limitované edice románu Bílá Voda, který doplní ilustrace Jaromíra 99. To podle nás může být literární událost roku. Nakladatelství Host lahůdku vydá 4. května, kupujte v předprodeji nebo si hlídejte knihkupce.

Důkazem, že s chválou knížky nikterak nepřeháníme, budiž krajská Cena za výjimečný počin roku 2022 v oblasti literatury. Tu si Kateřina Tučková odnesla ze slavnostního vyhlašování Cen kultury Olomouckého kraje. Rukou jí na jevišti Moravského divadla potřásl radní pro kulturu Jan Žůrek.

Aby se pomyslný kruh uzavřel, říkal by si román o zfilmování, tak se necháme překvapit.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj, Jaromír 99

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.