Katalog Jesenicka: Zodpovědný zaměstnavatel a expert na fasády, to je skorošický Stomix

18.03.2024

Skorošický výrobce stavebních materiálů STOMIX působí ve stavebnictví tři dekády. Původně se etabloval jako výrobce a dodavatel vnějších tepelně izolačních systémů. Od poloviny roku 2011, kdy se firma stala součástí nadnárodní společnosti Sto, se ve Skorošicích opřeli do dalšího rozšiřování portfolia. STOMIX začal využívat své propojení s jedním ze světových lídrů inovací ve vývoji a výrobě zateplovacích systémů a dalších progresivních stavebních materiálů.

Dnes ze Skorošic na paletách odjíždí fasádní hmoty pro zateplovací systémy anebo novinka – akustické panely, jejichž výrobu zdejším zkušeným pracovníkům svěřil německý vlastník. Nejčerstvější novinkou je pak výroba obkladových pásků věrně imitujících cihlové zdivo.

Společnost si váží svých zaměstnanců a snaží se jim vytvořit takové podmínky, které přispívají k jejich spokojenosti, růstu a rozvoji odborných znalostí.

STOMIX se považuje za moderně smýšlející organizaci, jíž nejsou cizí pojmy jako udržitelnost a ochrana životního prostředí. Vlastní společenskou zodpovědnost si pravidelně nechávají potvrzovat certifikačními autoritami. Dělají hodně proto, aby zákazníci nemuseli o společnosti STOMIX a jejích dodavatelích ani vteřinu pochybovat.

Tyto principy uplatňují i vůči svému nejbližšímu okolí. V prvé řadě udržují etickou firemní kulturu ve prospěch zaměstnanců. Vedle toho hledají cesty, jak podpořit zejména vzdělávání na Jesenicku, za čímž se nachází různé formy pomoci zejména místním mateřským a základním školám.

Kamil Kavka
Placený obsah

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.