Katalog Jesenicka: Vzduchotechnika adolfovického VentiAiru je už v desítce zemí

22.09.2023

Jestli nás něco motivovalo k vytvoření regionální databáze 'Katalog Jesenicka', tak to byly právě příběhy nenápadných firem, o nichž se tady moc nevědělo. Nasvítit zajímavé značky a ukázat, že tady máme machry.

Jak jde o řízenou práci se vzduchem v budovách, má Jesenicko prvotřídní firmu, která se tím zabývá. Adolfovický VentiAir s.r.o. je přední český výrobce zařízení pro větrání, klimatizaci, vytápění, chlazení, rekuperaci, zvlhčování a filtraci atmosférického vzduchu. Technici firmy jsou schopni v závodě v Bělé pod Pradědem navrhnout a smontovat řešení, které zvládne vyměnit až 130 tisíc metrů krychlových vzduchu za hodinu. Proto jejich jednotky najdete v těch největších budovách, jako jsou nákupní pasáže, administrativní centra, průmyslové areály, nemocnice, bazény a skladovací haly. VentiAir má také sofistikované řešení pro větrání školních tříd.

Pohled na reference hovoří jasnou řečí - mezi skoro devíti tisíci zakázkami najdete například McDonald's, Armádu ČR, Českou zemědělskou univerzitu, Suzuki, Univerzitu Tomáše Bati, Fakultní nemocnici Brno, Univerzitu Karlovu, Nemocnici Havlíčkův Brod, Brno hlavní nádraží, ale i největšího výrobce gramodesek na světě GZ Media. Buďte si jisti, že co realizace, to naprosto unikátní projekt. "Ke každé zakázce přistupujeme velmi pozorně a navrhujeme vždy individuální řešení na míru potřeb projektu.", vysvětlil jednatel VentiAiru Mariusz Tadeusz Gajek, který za adolfovický podnik zodpovídá.

VentiAir si ve svém podnikání zakládá na komplexnosti vyvíjených a vyráběných vzduchotechnických jednotek a drží si pod palcem i vývoj ovládacího softwaru. Zákazník si u nich objedná úplné řešení na míru, včetně instalace a následného servisu. Říkáme, že v Adolfovicích umí zkonstruovat opravdu robustní řešení, stejně tak produkují malé rekuperační jednotky pro byty a domy. DNA VentiAiru prostě "visí ve vzduchu" :-)

O tom, že podniku se daří a je v něm živo, vedle probíhající modernizace areálu, svědčí i množství otevřených pracovních pozic. Koho láká technika, ten se může stát novou posilou společnosti, jejíž produkty už zamířily do desítky zemí a soudě podle plánů vedení VentiAiru nemá jít o číslo finální.

Foto (zdroj): VentiAir
PLACENÝ OBSAH

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.