Kam s odpadky na Jesenicku?

18.04.2020

Kdo z nás to tady nechce mít čistší, co? Děkujeme, že všichni souhlasně pokyvujete. V tom množství odpadu, který denně každý z nás vyprodukuje, nestačí jen znát zpaměti cestu od hlavních dveří k popelnici. Zodpovědné odevzdávání odpadků dneska zahrnuje vícero možností, na klasickou skládku či do spalovny toho fakt může jít o dost méně, než chodí teď. Iniciativa Ukliďme Česko, když se letos na jaře kvůli koronaviru nemohla pustit do úklidu ČR, přichází s projektem Kam s ním?
Od chvíle, kdy si nainstalujete stejnojmennou appku nebo si zvyknete používat interaktivní mapu na webu, nebudete už nikdy mít problém ve své obci najít nejbližší odběrné místo na vybité baterie nebo sjeté pneumatiky, rozbité zářivky či elektroodpad. Dozvíte se, kam můžete odvézt kovový odpad, stavební suť a mapa dokonce zobrazuje lékárny, v nichž máte odevzdávat prošlé léky. Nechybí ani místa přijímající nebezpečný odpad... Ať předejdeme vašemu čílení, ta databáze není kompletní, pořád se rozšiřuje o nová sběrná místa, zpřesňují se pozice nádob... Každopádně okres Jeseník je zapojen a pokryt!
Zakladatelé téhle skvělé aktivity vám ukazují nejkratší cestu, kde se můžete legálně zbavit odpadu, abychom společně předcházeli vzniku černých skládek. Jakousi fází dva by měla být vůbec redukce množství odpadu, tedy tlak na bezobalový prodej, efektivnější recyklaci... a to už se dostáváme k cirkulární ekonomice, která na Jesenicku teprve klepe na dveře. Anebo ještě ne? 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.