Jo! Nejlíp třídí Jeseník, Lipová, Bělá, Ostružná a Mikulovice

22.09.2022

Ve skutečnosti jsme daleko od cíle, ke kterému se potřebujeme dostat, každopádně je výhodné jít do boje za další snižování produkce odpadů z lepší startovní pozice. Na rovinu, vysypejte libovolnou popelnici se směsným odpadem a papír, plast, sklo a kov v ní skoro jistě najdete.

Nicméně Jesenicko dlouhodobě patří k premiantům v množství vytříděného odpadu, máme na čem stavět. Pro letošek nejlíp v Jeseníku, Lipové-lázních a Bělé pod Pradědem. Tam se podle statistik celorepublikového správce systému třídění EKO-KOM povedlo v rámci Olomouckého kraje vytřídit významně víc odpadů než jinde. Přesně řečeno, město Jeseník bylo vyhlášeno úplně nejpečlivějším tříditelem mezi obcemi do 15 tisíc obyvatel. Ve stejné kategorii brala Lipová-lázně třetí místo. V kategorii do 2 000 obyvatel se Bělá pod Pradědem protřídila ke druhému místu, pomyslné brambory mezi nejmenšími obcemi do 500 obyvatel získala Ostružná - i to se počítá.

Do poměřování kil odpadů vytříděných na hlavu je zapojeno 399 obcí Olomouckého kraje, odvézt si tři Keramické popelnice je tedy úspěch, jehož hodnotnost završili Jeseník a Mikulovice ještě celkovým vítězstvím ve třídění elektroodpadu ve svých kategoriích.

Pamatujte ale - nejlepší odpad je ten, který nevznikne.

Foto (zdroj): Unsplash a Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.