Jirka Sláma, další borec v první fotbalové lize?

21.07.2020

Když jsme na positivJE psali minulý rok (5.11.2019) o mikulovickém Jirkovi Slámovi, jak se ve svých dvaceti připravuje v druholigových Pardubicích na nejvyšší soutěž v dresu Sigmy Olomouc, netušili jsme, že to za pár měsíců bude platit jen z poloviny. Kdo sleduje český fotbal ví, že FK Pardubice si před několika dny vykopaly postup do I. ligy, takže u Jirky zůstává boj o místo v sestavě, jen před návratem z hostování do centra Hané dává přednost setrvání ve městě perníku. Pracuje se na tom.
Je sympatické, že ač Jiří není z osobního pohledu z končící sezóny úplně nadšený (zranění, a pak nemožnost se v týmu více prosadit, protože vyhrávající sestava se nemění), chce se o post obránce v čerstvě prvoligovém týmu poprat. Dokonce volí slova o tom, jak motivující pro něj je fakt, že do letní přípravy zcela jistě přibudou i nějaké potenciální posily. No jo, ti sportovci to se soupeřením a konkurencí mají prostě jinak, považují to za důvod se na každém tréninku ukázat.
Pokud si to všechno sedne, bude Jiří Sláma v nové sezóně v kádru Pardubic, odhodlaný se prát o dres, protože cítí, že prosadit se v lize, znamená otevření šance ještě aspoň jednou navléct reprezentační dres v U21. To je pro něj lákavá představa.
Chcete ještě jednu perličku? Jirka má mladšího bráchu Adama (13 let), který se právě teď připravuje na přesun do fotbalové akademie Sigmy Olomouc, takže historie se opakuje? ;-) Pecka, že? Bráchové, ať vám to vyjde!

Foto (zdroj): Nikol Kuncová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.