Jeseníky zvou lyžaře, konečně

05.12.2020

Následující řádky nejsou o bouchání šampaňského a ohňostroji, tak dobře na tom dle Protiepidemického systému PES nejsme, dopřát si však můžeme dílčí restarty některých byznysů. A protože zlepšení je křehké, není to na velké juchání.
Víme ale, koho lze považovat za vítěze tohoto týdne. Určitě jsou to hospody a restaurace, do kterých se vrátili hosté. Kuchaři se zase ohánějí hrnci a pánvemi, pípy tečou proudem... Jaj, v lockdownu všichni volali po absenci sociálního kontaktu, tak teď mohou a plnými doušky. Jen Jeseníčáci roztáčejte kola lokální ekonomiky. A brzo se vaše peníze budou moci přesunout také na zasněžené svahy, přespříští víkend 18.12. mají s omezeními zelenou i lyžařská střediska. Tyhle dva momenty už jsou dobrým signálem pro oživení gastro průmyslu a cestovního ruchu.
To si vůbec nemusíme opakovat ekonomický význam turismu pro Jesenicko. Kolik lidí pracuje ve skiareálech jako obsluha vleků, obsluha barů a restaurací, personál v hotelech a penzionech, půjčovnách a servisech, kolik se na peníze návštěvníků našich hor nabaluje dalších podnikatelských aktivit.
Takže my přejeme co nejlepší sezónu nejenom velkým střediskům, ale i těm nejmenším rodinným sjezdovkám u chaty. Užijte si sjezdovky na Červenohorském sedle, na Ramzové, Petříkově, v Ostružné, Filipovicích, Zlatých Horách (Příčná, Horní Údolí), na Lázeňském vrchu, na Miroslavi...

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies