Jeseníky už zase jsou rájem běžkařů

18.12.2022

Pohádkový pohled z okna se nabízí, ve spojení s blížícími se Vánocemi, bude příští týden chození do práce trochu o morálce :-) Zvlášť když člověk začíná ve městě potkávat lidi s lyžemi v rukou, kdy na sociálních sítích vidí ty fotky a videa z perfektně nachystaných stop...

Zimní sezóna pro fanoušky běžeckého lyžování začala a skok do ní byl neobvykle rychlý. Obětaví rolbaři se bez váhaní pustili do údržby běžeckých tratí všude tam, kde to sněhové podmínky už dovolují, v maximální variantě bude v Jeseníkách namotáno asi 430 kilometrů stopy. Pokud nemáte oblíbenou jednu jedinou trasu, třeba Petříkov-Paprsek :-) ale rádi hledáte nové profily, připomínáme web Jdemenabezky.cz, kde najdete to nejaktuálnější zpravodajství o úpravě běžkařských tratí.

K rolbám byly díky krajům (Olomoucký i Moravskoslezský) pořízeny i čtyřkolky, které budou projíždět stopu i v členitějším terénu, což opět rozšiřuje tu paletu možností, jakou běžkaři v Jeseníkách mají.

Kéž se na horách sníh udrží bez velkých klimatických výkyvů až do března, ať si zimu užijí běžkaři i lyžaři a ať tu po sezóně máme pořád všechny lyžařské areály. Po covidových zimách to s cenami energií nemají úplně lehké.

Užijte si zimu.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.